Ból podbrzusza jak podczas miesiączki. Czym jest spowodowany?

  Od dwóch miesięcy miewam bóle podbrzusza i dolnej części pleców jak w czasie miesiączki. Bóle występują zawsze wieczorem, jak już usypiam albo nie ruszam się zbytnio. Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Pół miesiąca temu byłam u ginekologa, stwierdził, że nie wie skąd takie bóle, bo pod względem ginekologicznym jest wszystko w porządku. Po wizycie dostałam tabletki i globulki na grzybicę. Czym mogą być spowodowane takie bóle? Czy to jest problem do zmartwień. Następną wizytę mam u ginekologa pod koniec listopada. Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Jest kilka jednostek chorobowych, które mogą powodować takie objawy. Mięśniaki macicy, torbiel jajnika, endometrioza, infekcja, nadżerka oraz przyczyny nieginekologiczne. Myślę że warto byłoby wykonać u Pani USG zarówno przez powłoki brzuszne, jak i ginekologiczne, aby wykluczyć torbiele i mięśniaki. Nadżerka byłaby widoczna w badaniu ginekologicznym we wzierniku, więc podejrzewam, że Pani ginekolog ją wykluczył. Zbadanie poziomu markeru Ca125 pozwoli na wykluczenie endometriozy. Może to być również zakażenie układu moczowego, dysfunkcja jelita grubego lub jakiś inny stan zapalny.

Na pewno wymaga Pani szerszej diagnostyki, proszę o tym porozmawiać ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam