Ból podbrzusza, mdłości i wymioty w 33. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 33 tygodniu ciąży bliźniaczej i mam problem z bólem w podbrzuszu taj jak przy okresie które promieniują do góry i trochę bolą mnie plecy na dole. Mam też skróconą szyjkie o prawie 3cm w ciągu tygodnia. Mam również mdłości i wymiotuje. Oraz źle się czuję. Czy powinnam jechać do szpitala by zobaczyć czy to juz? Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem co mam robić?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisane powyżej objawy koniecznie muszą być pilnie zdiagnozowane ( niekoniecznie świadczą o zaczynającym się porodzie). Niezbędna jest wizyta w szpitalu. Pozdrawiam