Ból podbrzusza po stosunku podczas zażywania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przyjmuję pierwsze opakowanie Daylette. Pierwszą tabletkę przyjęłam w pierwszym dniu miesiączki i pozostałe tabletki przyjmowałam regularnie. Przy 15. i 16. tabletce odbyłam stosunki bez dodatkowego zabezpieczenia. Dzisiaj, czyli 2 dni po stosunku czuję ból podbrzusza jak przed miesiączką. Martwi mnie ten ból, czy to nie ból związany z zagnieżdżeniem zarodka. Czy to pierwsze opakowanie działało już? Ponadto do 14. tabl. miałam brązowe i różowe plamienia, a po stosunkach plamienie ustało. Okres trwał normalnie, czyli 7 dni. Tabletki zaczęłam stosować ze względu na różne długości okresów i brązowe plamienia śródcykliczne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli tabletki były przyjmowane regularnie oraz nie wystąpiły okoliczności mogące zaburzyć ich skuteczność to ryzyko ciąży jest znikome. Występujące dolegliwości mogą być związane z rozpoczęciem stosowania antykoncepcji. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.