Ból podbrzusza po usunięciu woreczka żółciowego

Witam, ponad półtora roku temu usunięto mi woreczek żółciowy. Przyczyną były liczne, bardzo drobne złogi. Zabieg przeprowadzono metodą tradycyjną. Od kilku dni odczuwam ból promieniujący od prawej części podbrzusza (okolice wątroby) w kierunku pleców - aż pod łopatkę. Jakie przyczyny mogą powodować taki ból - podobno wątroba nie boli?

Trzeba wiedzieć, że w prawym podbrzuszu nie lokalizuje się wątroba tylko w nadbrzuszu prawym (pod prawym łukiem żebrowym). Myślę, że taki ból nie jest związany z wątrobą. Zresztą bolesność wątroby pojawia się głównie w trakcie jej znacznego powiększenia (np. w zastoju krwi w niewydolności serca, w ostrym stanie zapalnym, w przypadku znacznego zwyrodnienia, zastoju żółci). Jeśli ból związany byłby z żółtaczką to miałby podłoże kamicy dróg żółciowych i/lub zapalenia dróg żółciowych. Raczej ból jaki Pan opisuje, bez żółtaczki może być związany ze zmianami w zakresie kręgosłupa (np. zwyrodnieniem). Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. Radzę w tej sprawie skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym. On po badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania i być może odpowiednie dodatkowe badania (np. RTG kręgosłupa).