Ból podbrzusza podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od około roku. Obecnie jestem dwa tygodnie przed planowym dniem początku krwawienia i zauważyłam, że pobolewa mnie podbrzusze, po prawej i lewej stronie. Co może być powodem? Czy może być to objaw zagnieżdżenia się zarodka?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeżeli prawidłowo stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to zdecydowanie nie powinna się Pani obawiać o ciążę. Jej ryzyko jest znikome. Opisane zaś przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą być wynikiem patologii układu pokarmowego jak i moczowo-płciowego. Jeśli objawy nie ustąpią po zastosowaniu leków rozkurczowych, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Być może wskazane będzie wykonanie badań obrazowych - USG.