Ból podbrzusza w 16. tygodniu ciąży

Mam pytanie odnośnie bólu w podbrzuszu. Byłam u lekarza i pani doktor powiedziała, że to macica "broni się" przed rozciąganiem. Ból jest dość silny i występuje przy niektórych ruchach i tylko z lewej strony(utrudnia chodzenie). Mam brać nospę i potas+magnez oraz odpoczywać. Wydawało mi się, że to naturalne, że macica się rozciąga.Dodam, że jestem w 16 tygodniu ciąży,a dziecko rośnie normalnie. Co to tak naprawdę oznacza?Czy jest to jakimś zagrożeniem?Jak sobie z tym radzić i co może być powodem?

Witam! Tego typu odczucia mogą pojawić się w pierwszym trymestrze ciąży, szczególnie jeśli jest to Pani pierwsza ciąża. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.