Ból podbrzusza w ciąży - czy to normalne?

Witam, mam pytanie. Jestem w 19. tygodniu ciąży, tydzień temu pojechałam do szpitala z bólem lewego jajnika. Zrobiono mi wyniki moczu, badanie krwi, USG płodu. Wszystkie wyniki są bardzo dobre, ale ból odczuwam codziennie do dnia dzisiejszego z lewej strony w dole brzucha, który przechodzi na lewą stronę pleców, a czasami całe podbrzusze. Słyszałam, że mogą to być więzadła, jeżeli tak, to przez jaki czas mogę ten ból jeszcze odczuwać? Może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie.
Dolegliwości bólowe mogą mieć związek z powiększaniem się macicy oraz rozciąganiem jej więzadeł. Ból ten pojawia się zazwyczaj w II trymestrze ciąży i może utrzymywać się do końca ciąży. Gdyby dolegiliwości bólowe się nasiliły lub pojawiły się dodatkowe objawy jak np. krwawienie, gorączka należy natychmiast zgłosić się do ginekologa. Skoro wyniki wykonanych badań są prawidłowe, nie ma potrzeby pogłębiania diagnostyki. Powinna Pani więcej odpoczywać.
Pozdrawiam