Ból podczas dotykania okolic żeber po zapaleniu płuc

Witam. Wlasnie odebrałam opis zdjęcia rtg. Dwa tygodnie chorowałam na prawostronne zapalenie płuc. Antybiotyki nie pomagały i dlatego lekarz zalecil mi zrobienie zdjęcia. Lekarz po dzisiejszym badaniu z opisem klatki piersiowej stwierdził, ze jest juz lepiej. Zakończyłam leczenie, dzisiaj miałam ostatnia wizytę kontrolna. Mimo to, boli mnie prawa strona, nie moge spac na boku i odczuwam ból podczas dotykania okolic żeber. Czy to normalne po zapaleniu? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to standardowe dla obrazu tej choroby, jednak czasami może się tak zdarzyć,. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią warto ponownie skontaktować się z lekarzem.