Ból podczas każdego stosunku

Witam. Rozpoczęłam współżycie ponad rok temu, nadal jednak odczuwam ból podczas każdego stosunku, dokładniej na samym początku penetracji - czuję jakby ścisk mięśni, trudno mi "wpuścić" męża, zawsze trwa to kilka minut zanim w ogóle wejdzie. Jakiś czas temu z powodzeniem wyleczyłam infekcję grzybiczą, lekarz zbadał pochwę i nie wyczuł żadnych wad anatomicznych, mąż stara się zawsze o długą grę wstępną, co skutkuje dużą produkcją śluzu więc raczej wykluczam suchość pochwy. Co może być przyczyną?

Dzień dobry!

Po wykluczeniu przyczyn medycznych (czy podobna bolesność i zamknięcie pochwy pojawia się także podczas badania ginekologicznego, założenia wziernika albo badania palcami lub podczas wkładania do pochwy palców przez partnera?) należy skonsultować się z psychologiem seksuologiem i rozważyć emocjonalne podłoże trudności.

Pozdrawiam!