Ból podczas naciskania stopą o podłoże

Mam niesamowity ból prawej stopy, od kostki do krawędzi stopy przy podeszwie. Zdarza mi się to 2 raz w życiu, ponownie po całodziennym maszerowaniu boso po plaży. Rok temu samo mi przeszło po kilku dniach, tym razem jest troszkę gorzej i trwa to już prawie tydzień i ból się nasila. Boli tylko wtedy gdy naciskam stopą o podłoże. Mam pytanie takie, czy muszę iść do lekarza czy mogę jakoś się z tym uporać domowymi środkami, czymś smarować i troszkę poleżeć?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy mogą sugerować m. in. tzw ostrogi piętowej. Wizyta u lekarza jest wskazana.