Ból podczas noszenia ortezy po złamaniu kości strzałkowej i piszczeli

Witam, ponad miesiąc temu złamałam kość strzałową, piszczel z przemieszczeniem oraz kostkę. Kości złączono śrubami. Przez 6 tygodni nosiłam szynę, która teraz została zastąpiona ortezą. Jednak noszenie ortezy sprawia mi ogromny ból, m.inn. nie jestem w stanie ułożyć stopy pod kątem 90 stopni względem podudzia i to właśnie sprawia największy ból. Dodatkowo w ortezie nie mam możliwości żadnego ruchu, nawet napięcia mięśni. Czy oznacza to, że orteza jest źle dobrana, czy może być inny tego powód?

Witam,
Nie miałem okazji oceny zdjęcia po złamaniu i po zespoleniu złamania jednak w większości przypadków po 6 tyg od złamania i zespolenia pozwalam pacjentom na chodzenie z narastającym obciążeniem kończyny z pomocą kul łokciowych, które pacjenci mają odstawić na przestrzeni 10-14 dni.
Zastanawiające jest czy miała Pani zespolony więzozrost piszczelowo-strzałkowy i czy po 6 tygodniach został zdynamizowany ?
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia