Ból podczas oddawania moczu i ropna wydzielina

Witam. Mam 20 lat i jestem prawiczkiem, wiec zaniepokoiło mnie moje schorzenie, przeczytałem już bardzo dużo Państwa porad i prawdopodobnie jest to zapalenie cewki moczowej, tylko jak mogło do niego dojść skoro nie miałem kontaktu płciowego? Ból nasila się rano i podczas oddawania moczu wydziela się również prawdopodobnie "ropa". Po południu ból jest trochę mniejszy, wieczorem również. Są jakieś domowe sposoby na wyleczenie tego schorzenia? Czy konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zapalenie cewki moczowej może powstać również na zasadzie autoinfekcji np. przeniesienia drobnoustrojów z górnych dróg moczowych, jelita grubego czy na drodze krwiopochodnej. Przyczyną zakażenia może być także zwężenie cewki moczowej, szczególnie ujścia zewnętrznego, uchyłek cewki lub ciało obce. Ostatecznie do zakażenia może także dojść na skutek poważnych zaniedbań higienicznych.

Należy zgłosić się do lekarza urologa lub dermatologa, gdyż leczenie polega na antybiotykoterapii.