Ból podczas oddawania moczu i wyciek ropy z żołędzi

Na początku czułem ból podczas oddawania moczu, no i oczywiście dosyć często się załatwiałem. Bywało, że wysikałem się, położyłem i znowu do łazienki. Trochę piekł mnie żołądź, a potem nie pamiętam dokładnie po jakim czasie zaczęła się pojawiać ropa koloru białego, przeważnie rano i pod wieczór. Byłem u lekarza, kazał mi brać Nolicin 400 mg 20 tabletek przez 10 dni. Objawy ustąpiły, ale nadal pojawiała się ropa, ale już dużo mniej. Zrobiłem posiew moczu, ale był pozytywny. Nie wykryto żadnych bakterii. Ale ropa była nadal, więc przepisał mi Monural 1 saszetkę.

Więc moje pytanie brzmi, na co ogólnie mogę być chory i czy wyciek ropy świadczy o chorobie, czy po prostu przeziębieniu, bo pracuję w lesie w zimie w śniegu, mrozach. Często siadałem na zimnym, bo objawy właśnie zaczęły się na początku lutego? I jakie badania bądź do jakiego lekarza powinienem iść, żeby dowiedzieć się co mi dolega? Monural wziąłem wczoraj na wieczór, ale rano było trochę ropy. Zobaczymy co będzie jutro.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Z Pana opisu wynika, że w tej sytuacji można myśleć o tzw. jałowym ropomoczu inaczej jałowej leukocyturii. Jest to zjawisko polegające na tym, że w badaniu ogólnym moczu stwierdza się zwiększoną ilość leukocytów, jednocześnie posiew moczu nie wykazuje żadnych patogenów bakteryjnych typowych. W tej sytuacji można podejrzewać zakażenie bakteriami beztlenowymi, wirusami, grzybami, rzęsistkiem pochwowym, gruźlicę oraz śródmiąższowe zapalenie nerek. W opisanej sytuacji bardzo ważny jest wywiad pod kątem ewentualnych kontaktów seksualnych oraz badanie fizykalne. Niewykluczony jest również wpływ warunków pracy na opisywane objawy. Proponuję skonsultować problem z nefrologiem, który na podstawie badania fizykalnego będzie mógł zadecydować o ewentualnych badaniach dodatkowych. Bez całości obrazu klinicznego trudno powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam serdecznie!