Ból podczas prób zbliżenia seksualnego

Witam! Mam taki problem. Otóż od 2 lat jestem ze swoim chłopakiem. Po jakichś 8 miesiącach postanowiliśmy się kochać. Dodam, że oboje jeszcze tego nie robiliśmy. Niestety, nie udało się. Próbowaliśmy 5 razy. Za każdym podejściem strasznie mnie bolało i nie mogłam wytrzymać i kazałam mu przestać. Podczas ostatniego razu trochę wypiliśmy i myślałam, że dzięki temu przezwyciężę ten ból. Niestety, to nie pomogło. Boję się tych porażek. Rozmawialiśmy o tym razem. On strasznie szybko chce wejść. Teraz jesteśmy w takiej sytuacji, że pomimo że oboje mamy ochotę, to zdarza się to bardzo rzadko i jak dochodzi co do czego, to tracę ochotę. Bardzo proszę o jakieś porady.

Witam serdecznie!

Przerwanie błony dziewiczej niestety w większości przypadków jest bolesne. Nie bez znaczenie jest tu lęk przed bólem, który dodatkowo nasila wszystkie dolegliwości i obawy. W obecnej sytuacji niestety pozostają dalsze próby penetracji. Jak widać w Pani przypadku lęk przed bólem jest tak nasilony, że nawet alkohol nie pomógł się Pani rozluźnić. Myślę jednak, że nie tędy droga.
Najlepszą pozycją na pierwszy stosunek jest pozycja klasyczna, podczas której partnerka leży pośladkami na poduszce czy innym wzniesieniu. Warto również zadbać o odpowiednią atmosferę, podczas której uda się Pani rozluźnić.
Jeżeli jednak ból będzie nasilony, warto skonsultować się z ginekologiem, który wykluczy infekcję czy inne dolegliwości objawiające się bolesnymi próbami penetracji.
Pozdrawiam