Ból podczas przełykania i ból żołądka

Witam. Już długi czas boli mnie jak łykam jedzenie przewód. Czuje jak mi leci do żołądka ból i jak wpada tez ból. Ogólnie piecze mnie i pali. Bólów i kłuje. Przyciskając brzuch bezpośrednio na dole pod żebrami wszystko mnie tez boli piecze i kłuje. Dziś zrobiłam sobie gastroskopie. Wyszło że jest wszystko bez zmian. Robiłam badania z krwi. WBC mam 3.9 mpw 12.6 plcr 47.1 plt 259. Wynik wbc co roku mam niższy a mpv i plcr mi się  podwyższa. Nie wiem co robić. Co może być przyczyna tego bólu. Robiłam usg jamy brzusznej i wszystko jest ok. nie wiem co robić i co myśleć. Źle się  czuje. Bardzo proszę o jakąś rade i pomoc. Co mi jest?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane zaburzenia mogą być wynikiem zaburzenia motoryki w obrębie przełyku. Jest taka jednostka jak np. bolesne skurcze przełyku, gdzie wskutek skurczów dalszej części przełyku występuje podczas jedzenia ból w klatce piersiowej i problemy z przełykaniem. Inną chorobę z tego kręgu jest rozlany skurcz przełyku. Najlepszym badaniem diagnostycznym w takim przypadku jest manometria - która mierzy ciśnienia na wysokości dolnego i górnego zwieracza przełyku.

Badanie endokopowe zazwyczaj jest bez odchyleń w tych przypadkach. Dlatego proponuję udać się na konsultację do gastroenterologa, który w razie potrzeby zaleci dalszą diagnostykę.

serdecznie pozdrawiam!