Ból podczas skręcania dłoni po stłuczeniu

Dzień dobry! Dwa dni temu stłukłem sobie nadgarstek podczas upadku (upadłem na dłonie). Nie widać opuchlizny, nie jest sine. Jednak odczuwam ból podczas skręcania dłoni (np. przy odkręcaniu wody), opieraniu się czy też próbując dotknąć kciukiem małego palca. Ból pojawia się w okolicy nadgarstka (zaznaczyłem na zdjęciu kolorem czerwonym http://zapodaj.net/51b4928fb21f1.png.html). Oczywiście zacząłem smarować altacetem. Co mogło mnie się stać? Usztywniać nadgarstek? Dziękuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Radzę udać się do lekarza chociażby rodzinnego który po badaniu zleci postępowanie. Być może potrzebne będzie RTG może uraz jest poważniejszy.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z ortopedą. Do czasu badania przedmiotowego i oceny nadgarstka w badaniu obrazowym nie mogę stwierdzić jednoznacznie jaka struktura została uszkodzona i jakie leczenie należy wdrożyć. Do czasu ustalenia przyczyny prosze stosować miejscowo maści przeciwzapalne i leki przeciwbólowe oraz usztywnienie.