Ból podczas stosunku - czy to może być infekcja?

Witam, od pewnego czasu nie współżyje ze swoim narzeczonym z powodu bólu warg sromowych. Jest to bardzo mocny ból podczas pierwszego wejścia i kolejnych. Jest to ból kojarzony ze szczypaniem i dziwnym uczuciem suchości w pochwie. Nie wystąpiły żadne krwawienia ani zaczerwienienia. Wszystko jest w najlepszym porządku ponieważ się badałam. Nie wiem co to może być. Nie chcę odbierać przyjemności chłopakowi przez "coś" co wydaje mi się się do wyleczenia. Z góry dziękuję za poradę.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli zostały wykluczone choroby narządów płciowych w tym choroby infekcyjne, prawdopodobnie przyczyną objawów jest nadmierna suchość co doprowadza do podrażnienia podczas stosunku i wystąpienia dolegliwości bólowych.
Może Pani spróbować poprawić prawidłową florę bakteryjną pochwy poprzez stosowanie preparatów zawierających pałeczki kwasu mlekowego - są one dostępne w licznych postaciach bez recepty w aptekach.

Pomocne może być również używanie lubrykantów.
Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany warto się zastanowić nad wizytą u seksuologa.

Pozdrawiam