Ból podczas stosunku i trudności z wprowadzeniem penisa

Mamy z partnerką spory problem podczas stosunku. Ona nie uprawiała seksu przez kilka lat, dla mnie z kolei są to pierwsze podejścia. Za każdym razem mam problem z wprowadzeniem członka do pochwy - tak jakby go coś blokowało, a moja partnerka odczuwa przy tym spory ból. Raz miałem wrażenie, że wszedł idealnie, ale z kolei następnym razem, wkładając go pod tym samym kątem znowu był ból i jakiś problem z wejściem. Zastanawiam się czy to normalne. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!
Problem który Państwa dotknął wymaga rozwiązania. W pierwszej kolejności wskazana jest wizyta Pana Partnerki u ginekologa celem oceny czy wszystko jest w porządku - czy na przykład nie toczy się jakaś infekcja. Prawdopodobnie badanie będzie prawidłowe. Jeżeli tak będzie wskazane byłoby odwiedzenie seksuologa, lub psychologa, gdyż powodem objawów może być pochwica. Jest to przypadłość dotykająca kobiety, a polega na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy co utrudnia lub uniemożliwia zbliżenie. Powoduje również dolegliwości bólowe.
Podłoże rozwoju tej choroby ma najczęściej pochodzenie psychologiczne, i wynika na przykład ze złych wspomnień, albo strachu przed ciążą czy samym stosunkiem. Konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Leczenie najczęściej polega na psychoterapii. Choroba wymaga leczenia, gdyż zakłóca relacje międzypartnerskie.

Pozdrawiam