Ból podczas wybielania zębów

witam mam zamiar wybielić sobie zeby u dentysty koszt mi powiedzial 1000 zł metoda nakladkowa tylko boje bo slyszalam ze to wybielanie boli...i czy po wybielaniu szybciej ciemnieja zeby??aktualnie palilam i pilam duzo kawy i mam strasznie zolte czy faktycznie beda one bialutkie??

Witam. Jeśli ma Pani zdrowe zęby bez ubytków, nie powinno przy wybielaniu nic boleć. Co do drugiej części pytania - nie jest to prawdą, że po wybielaniu zęby szybciej ciemnieją. Co do efektu - nie u wszystkich osób zęby wybielają się w jednakowym stopniu, zależy to od wielu czynników, między innymi od jakości szkliwa, ale na pewno będzie Pani zadowolona. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Jeżeli nie ma odsłoniętych szyjek zębowych i nieszczelnych wypełnień, wybielanie nie powinno sprawiać bólu. Może natomiast występować przejściowa nadwrażliwość indywidualna dla każdego Pacjenta. Po wybielanie zęby zawsze już będą miały jaśniejszy odcień, natomiast z czasem chłoną barwniki z pożywienia i napojów i kolor się zmienia. Jest zalecane raz na rok/dwa przeprowadzić przypominająca kurację wybielającą. Bardzo ważna jest też codzienna domowa higiena oraz regularne wizyty u higienistki w celu usunięcia kamienia i osadu.

Szybciej nie ciemnieją , tak może wystąpić nadwrażliwość w trakcie wybielania , w trakcie wybielania i około 2 tyg po , nie należy spożywać silnie barwiących pokarmów ( kawa czerwone wino) , preparatów żelaza i palić tytoniu.

Wybielanie nie boli. Wiele osób obawia się skutków ubocznych, jednak niesłusznie. Po wybielaniu może nam towarzyszyć jedynie nadwrażliwość zębów lub dziąseł, która jest przemijająca, powinna minąć po 1-2 dniach od zabiegu. Dzięki tej metodzie możemy rozjaśnić zęby nawet o 6 tonów w skali Vita. Ważne jest jednak tzw. biała dieta, która obowiązuje po wykonaniu całej 7-14-dniowej kuracji. Przez 7-14 dni w jej trakcie należy unikać pokarmów i napojów zawierających intensywne barwniki np. kawy, herbaty, owoców (truskawki, jagody etc.) czy warzyw (np. buraki), a także papierosów. Warto również zainwestować np. w elektryczną szczoteczką rotacyjną, która pozwala głęboko oczyścić szkliwo i uniknąć przebarwień.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl