Ból podniebienia i języka po wyrwaniu zęba

Po wyrwaniu zęba w gabinecie st.chirurgicznej mam obolały język i podniebienia dlaczego proszę o odpowiedź mam uczucie jak bym poparzyła go

Niezbędna jest konsultacja. W przypadku trudnych ekstrakcji cała jama ustna jest mocno naciągnięta i może boleć. Uczucie poparzenia może świadczyć o podrażnieniu nerwu znieczuleniem lub mechanicznie podczas usuwanie zęba.