Ból podżebrowy i w okolicach serca

Witam. Od kilku dni odczuwam dziwny ból w prawym boku brzucha zaraz pod zebrami, również w okolicach serca odczuwam podobny ból . Ból nie jest intensywny tylko momentami mocniej zakuje jakby ktoś wbijal w miejsce klocia kilkadziesiąt szpilek. Dodatkowa występują zawroty glowy, ogólne osłabienie organizmu. Często czuję die jak bym miał zaraz wymiotowac. Dodam iż nie mam w ogóle apetytu. Mam 19 lat. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam Krzysiek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy są dość niecharakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić konkretną diagnozę. Teoretycznie objawy mogą być skutkiem schorzeń wątroby/pęcherzyka żółciowego, przewodu pokarmowego, jak i mogą być to nerwobóle. Konieczne jest wykonanie dodatkowych badań. Przede wszystkim proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana, zleci badania dodatkowe oraz na tej podstawie zdecyduje jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.