Ból połowy szczęki i twrada gula miesiąc po usunięciu górnej ósemki

Witam, w połowie grudnia miałam usuwana górną 8. Trwalo to dosłownie 5 minut, bez komplikacji. Po wyrwaniu odczuwalam tylko niewielki bol, na kontroli stomatolog stwierdził ze dziaslk wygląda prawidłowo. Od jakiegoś miesiąca jednak boli mnie pol szczęki po stronie wyrywanej 8,promieniuje do ucha, mam powiększone węzły chłonne. Dentysta stwierdził,ze to raczej nie od 8,dziaslo wygląda dobrze. Jednak dzisiaj wyczulam w okolicy usunietej 8 twarda gule. Co to może byc? Leki przeciwbólowe nie działaj

Witam. Proponowalbym Pani wykonanie zdjecia pantomograficznego, na ktore potrzebne jest skierowanie lekarskie, aby upewnic sie czy w trakcie ekstrakcji czyli usuwania zeba nie doszlo do jego zlamania i pozostawienia fragmentu w zebodole. Dodatkowo zdjecie umozliwi ocene pozostalych zebow w tej okolicy. Twarda 'gula' o ktorej Pani wspomina moze byc po prostu guzem szczeki, czyli jak najbardziej prawidlowa struktura anatomiczna. Sugeruje ponowna wizyte u stomatologa aby wykonac zdj. RTG.
Pozdrawiam

Konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego ( jeśli wynik będzie wątpliwy, można wykonać CT ) i wizyta w gabinecie stomatologicznym - najlepiej u lekarza, który przeprowadził zabieg.