Ból pomiędzy łopatkami i ból grdyki oraz wynik RTG kręgosłupa

Witam od pewnego czasu odczuwam ból miedzy między łopatkami i w gardle ból jabłka Adama, najczęściej w pozycji leżącej na plecach. Ból zanika w pozycji leżącej na brzuchu. Jest to dziwny taki "ciągnący" ból jakbym miała spięte mięsnie, Mam pracę siedzącą przy komputerze. RTG wykazał w odc.szyjnym zniesienie lordozy i dyskopatię a w odc.pirsiowym kyfozę i osteofity. Czy ten ból w gardle tzw jabłka Adama może mieć związek z moimi schorzeniami kręgosłupa?

Witam,

Owszem, opisywane przez Panią objawy mogą wynikać z choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego. Zalecałabym jednak rozszerzyć diagnostykę o badanie MR kręgosłupa szyjnego, aby wykluczyć poważniejszą przyczynę Pani dolegliwości i wdrożyć odpowiednie leczenie. Ponadto prosżę unikać leżenia na brzuchu, gdyż wpływa to niekorzystnie na szyjny odcinek kręgosłupa.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl