Ból pomiędzy łopatkami u 18-latka

Witam, pod karkiem a pomiędzy łopatkami i w ich okolicach pojawia się ból pleców. Występuje w większym nasileniu po wysiłku fizycznym z plecakiem (jego ściągnięcie łagodzi sytuację) zimą. Ból ten pojawł się rok temu w poprzednim sezonie zimowym jednak wraz ze zwrostem temperatury pozwolił o sobie zapomnieć. Dodam jeszcze że pojawienie się pierwszych objawów zbiegło się z moim pójściem do technikum (mam 18 lat). Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Konsultacja u ortopedy, badanie kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Potem decyzja czy badania dodatkowe są konieczne. Ew na początek dobry terapeuta manualny.