Ból potylicy i skroni po ćwiczeniach fizycznych

Witam, mam 21 lat, przedwczoraj ćwiczyłam z obciążeniem, wczoraj zaczęła mi boleć głowa w potylicy, straszny ból odczułam w prawej skroni i okolicy oka przez 6 godzin. Ból był nieznośny oraz wymioty spowodowane bólem. Jaka może być przyczyna?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nadciśnieniem tętniczym. Nie można wykluczyć innego podłoża występujących objawów. Proszę udać się na wizytę do lekarza. Do czasu wizyty warto ograniczyć wysiłek fizyczny.