Ból prawego jajnika - co oznacza?

Witam serdecznie:) Mam takie małe pytanko: miałam kiedyś bardzo silny ból jajników, szczególnie ból prawego jajnika którego myślałam, że nie wytrzymam, ale po chwili przeszło, było to jednorazowe. Umówiłam sie na wizytę u ginekologa ok. półtora roku temu na badaniu cytologicznym i stwierdzono, że wszystko jest w porządku no może poza wymazem, był chyba w porzadku ale zostało mi przepisane takie czopki dopochwowe antybakteryjne. Wszystko było w porządku do jakiegoś czasu, gdy zaczęły mnie znowu boleć jajniki, wracał ból prawego jajnika, a zwłaszcza w czasie stosunku z mężem. Chociaż nie zawsze był ból prawego jajnika. Czułam taki dziwny promieniowy ból prawego jajnika, partner mi powiedział, że w czasie stosunku napotkał tam na coś w samym końcu czego wcześniej tam nie było i bardzo sie boję co to może być. Ale nie jest tak zawsze, nieraz jest tak, że nic nie czuję, nie pojawia się ból prawego jajnika i wszystko jest w porządku. Bardzo dbam o higienę osobistą i nie wiem wiec co to może być, mam nadzieję że nic poważnego. Np. wczoraj miałam bardzo silny ból prawego jajnika i nie wiem co było powodem. Mam zamiar się wybrać do ginekologa z tym problemem ale najpierw chciałabym się od państwa dowiedzieć czegoś na ten temat. Z jakiego powodu może pojawiać się ból prawego jajnika? Z góry bardzo dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

W świetle przedstawionych informacji konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego. Wskazane również będzie najprawdopodobniej wykonanie transvaginalnego badania USG. Jedną z możliwych przyczyn może/gą być mięśniak/i macicy. Wymaga to jednak wyjaśnienia na podstawie wyników wyżej wymienionych badań.

Pozdrawiam.