Ból prawego jajnika - co to może oznaczać?

Witam, jestem młodą mamą, mam 20 lat. Mam problem od czasu porodu mam bóle jajnika prawego. Z początku było to małe zgrubienie, byłam u ginekologa, dał mi skierowanie na usg. Okazało się, że tam nic nie ma, że to mogą być skurcze jelit, ale po jakimś czasie to nie znikło. Dalej mam te bóle, dodam jeszcze, że to zgrubienie jest coraz większe i dłuższe i dalej boli. Nie wiem co robić. Proszę o dobre rady.

Lek. Karolina Dębska

Witam!
Ból brzucha w podbrzuszu może być powodowany przez wiele rzeczy. Przyczyną mogą być zaburzenia w pracy jelit, zakażenie układu moczowego (zapalenie pęcherza), endometrioza, choroby zapalne, w tym zakażenia, a także nowotwory. Potrzebne jest Pani poszerzenie diagnostyki.
To zgrubienie powinien obejrzeć ginekolog pod kątem endometriozy, może to być też powiększony węzeł chłonny lub guzek o innej przyczynie. Należy go koniecznie pokazać lekarzowi.

Pozdrawiam