Ból prawego jajnika po zabiegu usunięcia płodu

Mam 28 lat. 2 lata temu obumarły płód został usunięty w 8 tygodniu. Od tej pory od czasu do czasu pobolewał mnie prawy jajnik, ten przy którym miałam wrażenie że było coś tam robione...od jakiegoś czasu miesiączki mam znacznie słabsze, a ból nasila się  do tego stopnia ze ciężko jest mi czasem stać prosto. Ciągnie, przy kaszleniu czy kichaniu mam wrażenie jakby zakwasu, boli mnie tez kręgosłup z tylu przy krzyżu a czasem biodro - nie wiem czy to jajnik boli od kręgosłupa czy kręgosłup od jajnika. Dziś dostałam plamienia zamiast okresu 3 dni temu, nie podejrzewam ciąży chociaż nie wykluczam ponieważ współżyłam 4 tyg. temu bez zabezpieczenia stos. przerywanym. Zapisałam się  do lekarza ale przyjąć mnie może dopiero za 3 dni. Nie wiem czy czekać czy pędzić? Czy wykonywać badanie podczas plamienia? Jakie badania powinnam zrobić? Mam anemie, jestem na diecie i poza dwu letnią traumą pozabiegowa jestem całkowicie zdrowa. R.

Dzień dobry!

Jeśli Pani już tyle wytrzymała z bólem to 3 dni nie zrobią różnicy chyba, że ból się nasilił.
Podejrzewam, że po zabiegu pozostały zrosty w jamie brzusznej. Być może są też jakieś inne zmiany na jajnikach, dlatego najlepiej zgłosić się na USG do ginekologa, który oceni budowę narządu rodnego.
Plamienie nie stanowi przeciwwskazania do badania.
z poważaniem