Ból prawego oka a praca jako kierowca

witam jestem zawodowym kierowca nie jestem chory ani nic z tych rzeczy miewam bóle oka prawego czy to oznacza koniec pracy jako kierowca?również wystepuje u mnie taka mgiełka przez 10 sek ok

Lek. Marta Gryszkiewicz

Takie dolegliwości ze strony narządu wzroku bezwzględnie powinny zostać skontrolowane u okulisty.
Problem może być błahy (np. zespół suchego oka), co jest bardzo łatwe w leczeniu (stosowanie kropli nawilżających), ale może także świadczyć o poważniejszej chorobie okulistycznej - np. zaćmie.
W Pana zawodzie nienaganny wzrok jest bardzo ważny i może stanowić o bezpieczeństwie Pana i innych użytkowników drogi, dlatego też sugeruję jak najszybszą wizytę u okulisty.

Witam.
Kilkusekundowa mgła przed okiem może być spowodowana suchym powietrzem lub klimatyzacją.
Natomiast w przypadku bólu gałki ocznej należy udać się do okulisty.
Pozdrawiam