Ból prawego uda u 23-latka

Witam. Od dłuższego czasu tzn od lata boli mnie prawe udo od tyłu jakby mięsień i jest on twardy. Ból raz jest mocniejszy raz słabszy czasami nie ma go wcale lecz ostatnio jest bardzo mocny taki pulsujący od pośladków aż do kolana. Ciężko ustać przy takim bólu na nogach... Jeśli chodzi o sporty po których mogło by to się pojawić to jazda na rowerze lecz od sierpnia gdy ból się pojawił zaprzestałem treningów z myślą że samo przejdzie. Co to może być i jak leczyć?

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej jest to stłuczenie mięśnia. Leczenie to odciążenie oraz NLPZ.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Może to być objaw przetrenowania. Polecam udać się do porządnego fizjoterapeuty. Może być tak, że wystarczy kilka masaży rozluźniających mięśnie, ale może być i tak, że trzeba będzie skorzystać z bolesnych metod terapeutycznych (terapia punktów spustowych, masaż głęboki, FDM). Fizjoterapeuta dobierze odpowiednią terapię, proszę spytać się o wykształcenie i przebyte kursy. Uchroni to Pana przed mało skutecznymi wizytami.
Jeśli planuje Pan systematycznie treningi to warto pomyśleć nad regularnymi wizytami u fizjoterapeuty, pozwoli to na zredukowanie ryzyka urazów.
Pozdrawiam