Ból prawej nogi - jaka może być przyczyna tej dolegliwości?

Witam! Jestem w 34 tygodniu ciąży. Od ponad dwóch tygodni boli mnie prawa noga (ból ma charakter reumatyczny). W tej chwili boli nawet, gdy leżę. Dodam jeszcze, że czuję w niej chwilami dziwne krótkotrwałe pulsowanie. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe nogi mogą być pochodzenia kostnego, mięśniowego, naczyniowego. Czasami zdarza się, że ból nogi pochodzi z kręgosłupa, co w Pani stanie jest bardzo prawdopodobne.
Jednak konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie nogi (zabarwienia, ucieplenia kończyny dolnej). Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Nie powinna Pani brać żadnych leków na własną rękę.
Pozdrawiam