Ból prawej pachwiny, uczucie ucisku żył - co to może oznaczać?

Witam! Mam problem, a nawet nie wiem do jakiego lekarza się z tym zwrócić. Jestem mężczyzną w wieku 38 lat i chyba skończyła mi się gwarancja ;) Ostatni raz byłem u lekarza (nie liczę stomatologa) jakieś 10-12 lat temu. Opiszę wszystkie moje objawy po kolei, może da się to wszystko podpiąć pod jedną chorobę a może nie, zobaczymy. 1. Zgrubienie na prawym jądrze i jakby ucisk - minęło. 2. Ból w pachwinie i chyba biodra (zachciało mi się ostatnio biegać, już przestałem). 3. Ból i ucisk naczyń krwionośnych w prawej nodze. 4. A dziś (już znalazłem tu poradę "zapalenie dróg moczowych") ból pleców, głowy, ogólne osłabienie, dreszcze, bolesność przy oddawaniu moczu, a po dłuższej przerwie - nieprzyjemny zapach moczu. Biała wydzielina z cewki moczowej. Krwi widocznej w moczu brak, mocz klarowny, słomkowy. W piątek mam wizytę u lekarza. Coś mogę brać, żeby się nie męczyć? Za podpowiedź będę wdzięczny. Pozdrawiam, Michał
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Spokojnie, do setki daleko;-).

Natomiast objawy z pewnością wymagają wyjaśnienia.

Objawy, które Pan opisuje wskazują na zapalenie dróg moczowo-płciowych. Bóle pleców, promieniujące do pachwiny mogą również wskazywać między innymi na kolkę nerkową (szczególnie jeżeli nie jest to ból ciągły, tylko pojawiający się okresowo, o dużym nasileniu).

Biała wydzielina z cewki i powiększenie jądra również nie wróży niczego dobrego. Jeżeli jest Pan aktywny seksualnie proszę wypytać Partnerkę czy u niej nie występują objawy ze strony układu moczowo-płciowego.

Najrozsądniej przed badaniem byłoby wykonać przynajmniej badanie ogólne moczu.
Leczenie niestety można zalecić dopiero po postawieniu rozpoznania, czyli po badaniu lekarskim i dokładnym zebraniu wywiadu.

Proszę zacząć od lekarza rodzinnego. Lekarz po zbadaniu określi zakres badań diagnostycznych i ewentualnie skieruje Pana do dalszych specjalistów.

Pozdrawiam