Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból prawej piersi i jakieś zgrubienie - czy powinnam się martwić?

Mam 28 lat; od dwóch miesięcy odczuwam dokuczliwy ból w prawej piersi i jakieś zgrubienie bolesne przy dotyku. Ból pojawia się kilka dni przed miesiączką i to zgrubienie też jakby się powiększało. Byłam na USG w sierpniu 2010 i miesiąc temu i nic nie wykazało, w opisie piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej bez zmian patologicznych. Mam nadzieję, że gdyby coś złego się tam działo, na USG by to wyszło?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Metody określania statusu receptorów HER2

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy!

W czasie okresu, a także w czasie bezpośrednio poprzedzającym miesiączkę może dochodzić do wytworzenia zmian w obrębie tkanki gruczołowej oraz występowania dolegliwości bólowych.
Jednakże takie zmiany wymagają samobadania w czasie bezpośrednio po zakończeniu okresu. Jeśli wówczas zostanie stwierdzona przez kobietę jakakolwiek zmiana struktury piersi, to jest ona wskazaniem do zweryfikowania problemu przez lekarza.
Badanie USG jest badaniem z pewnym zakresem błędu, jednakże wykrywa większość zmian organicznych wystepujących w piersi.
W związku z tym, jeśli zmiany które Pani zaobserwowała mają charakter cykliczny i na stałe nie stwierdza się zmiany organicznej, to nie ma powodów do niepokoju.
Proponuję pozostać pod opieką ginekologa, wskazane jest wykonanie badania kontrolnego po 3-6 miesiącach.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety