Ból prawej piersi po implancie

Witam! Mam pytanie. Miałam implant przez ponad rok. Wyjełam go ok. 4 miesiące temu. Przed miesiączką czuję się słabo i bardzo bolą mnie piersi. Ból brzucha ustępuje podczas miesiączki, ale nasilają się bóle w piersi. Co to może być? Nie biorę na razie żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Bóle piersi spowodowane są najprawdopodobniej wahaniami hormonalnymi w cyklu miesiączkowym. Przebyte operacje na piersiach mogą również przyczyniać się do dolegliwości. Powinna Pani udać się także do lekarza, aby wykluczył obecność w piersiach zmian (łagodnych guzków).

Pozdrawiam serdecznie!