Ból prawej piersi promieniujący do ręki, pachy i łopatki

witam serdecznie, panie Doktorze, od 2012 roku co jakiś czas dokucza mi ból prawej piersi, promieniujący na rękę, pachę, łopatkę. Robię co pół roku usg piersi i wszystko jest ok, a boli coraz częściej. Szarpie, kłuje, piecze ,rwie...... itd. Ostatnie usg robiłam 4 miesiące temu i wynik był dobry. Co to może być za przyczyna? Czy to prawda że żeby wykonać mammografię to muszę mieć skierowanie od lekarza? Bo tak mi powiedziano że lekarz na podstawie usg dopiero może zlecić mammograf. Proszę o radę

Magdalena StusiĹska

W Pani wieku mammografia nie jest najlepszym badaniem, ze względu na budowę piersi w młodym wieku. Ból piersi może być związany z fazą cyklu miesiączkowego- warto zaobserwować czy jest jakiś związek.