Ból prawej ręki i prawej stopy

WITAM! W MAJU 2009 ROKU URODZIŁAM DZIECKO. OD PEWNEGO CZASU DOKUCZA MI BÓL PRAWEJ DŁONI W OKOLICY NADGARSTKA I BÓL W PRAWEJ STOPIE. OD 2001 ROKU PRACUJĘ JAKO SZWACZKA Z DWIEMA PRZERWANI ZWIĄZANYMI Z CIĄŻĄ. MIAŁAM ZROBIONĄ TOMOGRAFIĘ KOMPUTEROWĄ GŁOWY, W KTÓREJ WYSZŁO, ŻE MAM NIEWIELKIE POSZERZENIE PRZESTRZENI PŁYNOWEJ PODPAJĘCZYNÓWKOWEJ W OKOLICY CZOŁOWEJ LEWEJ ZE ŚCIEŃCZENIEM WARSTWY KOROWEJ ŁUSKI KOŚCI CZOŁOWEJ - NIEWIELKI WODNIAK PAJĘCZYNÓWKI. DO OBSERWACJI. KONTOLA ZA 6 MIESIĘCY. BYŁAM NA BADANIU EMG - I TU TEŻ NIC NIE WYSZŁO. CAŁE BADANIE TRWAŁO DOSŁOWNIE 2 MINUTY, W MIĘDZYCZASIE LEKARZ SPYTAŁ, CZY DZIECKO NA KORYTARZU TO MOJE? POTWIIERDZIŁAM, PO CZYM PRZESZEDŁ DO BADANIA I STWIERDZIŁ, ŻE TO NA PEWNO NIE ZESPÓŁ CIEŚNI. ŻE TAK SIĘ DZIEJE PO CIĄŻY I ŻE TO PRZEJDZIE! PRZEWODZENIE WE WŁÓKNACH CZUCIOWYCH I RUCHOWYCH N. POŚRODKOWEGO PRAWEGO W BADANYM ZAKRESIE PRAWIDŁOWE. NIE STWIERDZA SIĘ CECH ZESPOŁU CIEŚNI NADGARSTKA PRAWEGO. TO JEST W OPISIE. RĘKA I STOPA NADAL MNIE BOLI . ZASTANAWIAM SIĘ, CZY IŚĆ NA EMG PRYWATNIE? JAKIE MOGĘ WYKONAĆ JESZCZE BADANIA, ŻEBY DOWIEDZIEĆ SIĘ, CO MI JEST I ŻEBY BÓL USTĄPIŁ??? PROSZĘ O POMOC. POZDRAWIAM, dusia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jest prawdą, że w czasie ciąży mogą wystąpić objawy cieśnie nadgarstka i po pewnym czasie samoistnie  ustąpić - u Pani się to nie potwierdziło. Ma Pani zawód rzeczywiście predysponujący do tego zaburzenia.  Nie mam żadnych podstaw, by podważyć przeprowadzone EMG. Jeżeli objawy nie ustąpią, może rzeczywiście się Pani zgłosić na powtórne badanie np. po 6 miesiącach od poprzedniego - jest możliwość, iż było poprzednio za wcześnie, by opisać zmiany w EMG. Ale to nie wyjaśni bólu stopy.

Bez dokładnego wywiadu i badania tym bardziej trudno jest wskazać prawdopodobną przyczynę Pani dolegliwości. Rozumiem, że u neurologa już Pani była i zlecił TK głowy. Proponuję jeszcze konsultację z reumatologiem oraz wykonanie zdjęcia rtg prawej dłoni.

Serdecznie pozdrawiam!