Ból prawej strony twarzy i ubytek w zębie

Od kilku tygodni cierpię na straszny ból prawej strony twarzy: początek ucha, górne dziąsło, żuchwa. rentgen zębów ok, rentgen zatok ok. Lekarz I kontaktu stwierdził neuralgię nerwu trójdzielnego. Od tygodnia biorę amizepin 200 (2 razy na dobę)-nic nie pomaga. Przeciwbólowe (ketonal 100) pomaga tyci tyci (zależy od dnia). Mam na dole po prawej strony ubytek w 8 zębie. Ból nie jest dosłowny w danym miejscu-jakby skądś promieniował. Ból jest ciągły, czasami tylko uderzający, w nocy boli mocn

W diagnostyce bólów podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, częstotliwość, czynniki nasilające, objawy towarzyszące itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W obrębie twarzy występuje wiele rodzajów bólu, neuralgia nerwu trójdzielnego ma ściśle określone cechy i kryteria rozpoznania.

http://instytutleczeniabolu.pl/52/neuralgia-nerwu-trojdzielnego