Ból prostaty i trudności w oddawaniu moczu

Witam! Mam 28 lat. Co jakiś czas odczuwam nieprzyjemne dolegliwości w okolicach prostaty i przy oddawaniu moczu. Zaczęło się od nieprzyjemnego ucisku w okolicach prostaty, następnie odbytu i promieniującego do wewnętrznej strony uda, np. podczas zaparć, gazów, jak również po wysiłku fizycznym w postaci treningu na siłowni, jazdy na rowerze i dłuższym podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Czasami podczas wzwodu i wytrysku odczuwałem bardzo lekki, ale jednak odczuwalny ucisk w okolicach prostaty. Przez krótki okres miałem w spermie „grudki”, które wyglądały jak kawałki zgęstniałej spermy, ale to było dość dawno i trwało krótko. Mam siedzącą pracę i zauważyłem, że ostatnio po dłuższym siedzeniu w fotelu podczas oddawania moczu strumień był pod mniejszym ciśnieniem niż normalnie, miałem uczucie, że nie opróżniłem pęcherza do końca i po chwili pojawiało się jeszcze trochę moczu. Dolegliwości, które opisałem występują przez okres kilku dni, po których ustępują, a następnie powracają. Najczęściej występują podczas zaparć i po podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Miewam także problem ze wzwodem, z utrzymaniem erekcji, ale to raczej problem psychiki, stresu i przemęczenia niż prostaty. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie!
Opisane przez Pana objawy mogą wynikać nie tylko z problemów z prostatą, ale również z infekcji dróg moczowych. W pierwszej kolejności wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu, w celu stwierdzenia czy to nie jest przyczyną Pana dolegliwości. Po wykonaniu badania jeżeli wynik będzie nieprawidłowy konieczna będzie antybiotykoterapia, najlepiej jeżeli będzie dobrana przez lekarza rodzinnego. Natomiast jeżeli wyniki będą prawidłowe można przypuszczać że powodem objawów może być stan zapalny gruczołu krokowego, jednak aby to rozpoznać po pierwsze konieczne jest przeprowadzenia badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu jak również wykonania badań dodatkowych.
W niektórych okolicznościach również schorzenia układu pokarmowego również mogą przyczyniać się do podobnych objawów.
Proszę problemu nie lekceważyć, najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub urologiem.
Pozdrawiam