Ból przedniej części stopy podczas intensywnego treningu

Pięć dni temu podczas intensywnego treningu połączonego z dużą ilością podskoków poczułem lekki ból przedniej dolnej części stopy w okolicy przyczepów rozcięgna podeszwowego palce 3,4 i 5. Od wczoraj ból się nasilił, ale odczuwam go tylko przy chodzeniu. Czy to może być zerwanie rozcięgna, jak to leczyć?

Aleksander Ropielewski

Bez badania przedmiotowego nie mogę powiedzieć jednoznacznie czy doszło do uszkodzenia rozcięgna podeszwowego. Należy odciążać stopę i wykonać badania obrazowe i skontaktować się z ortopedą.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski