Ból przy dotknięciu sutka: czy to rak?

Dotykam dokładnie sutka i mam taką małą gulkę i ona jest twarda jak kość, a jest to prawa pierś i mam 10 lat. Lewa jest w porządku, jak dotykam to nie boli, ale jak nacisnę to boli. Denerwuję się, czy to rak, czy nie. Proszę o szybką odpowiedź.

10 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rak piersi u dzieci występuje niezwykle rzadko, w związku z tym w tej chwili nie ma powodów do niepokoju.
Przyczyną opisanych dolegliwości może być zmiana organiczna np torbiel lub też zmiana utkania tkanki gruczołowej.
Aby stwierdzić dokładną przyczynę konieczne jest zbadanie piersi przez lekarza oraz wykonanie badania USG. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z pediatrą lub ginekologiem dziecięcym.

Redakcja abcZdrowie.pl