Ból przy jedzeniu, szerszym otwieraniu szczęki lub próbie wysunięcia jej do przodu po znieczuleniu zęba

Dzień Dobry. Ponad tydzień temu wybrałem się do stomatologa na plombowanie dolnej 6, otrzymałem znieczulenie z którego zawsze korzystam, igła trafiła jednak w okolice zawiasów żuchwy, co było nieprzyjemne. Gdy znieczulenie ustąpiło pojawił się ból przy jedzeniu, szerszym otwieraniu szczęki lub próbie wysunięcia jej do przodu, tak jakby zawiasy były zablokowane. Nie wiem co mogę zrobić, czy został uszkodzony jakiś nerw ? Ten stan trwa już 10 dzień.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie można wykluczyć uszkodzenia nerwu żuchwowego, konieczna jest wizyta u neurologa, który po badaniu wskaże dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne. Pozdrawiam