Ból przy martwicy jałowej palca u stopy

Witam, od 6 lat mam martwicę jałową w 3 placu u lewej stopy plus do tego derormację tej stopy. Lekarz stwierdził po dłuższym leczeniu, że muszę przyzywyczajać się do bólu. Czy jednak mogę coś z tym zrobić? jakąś metodę zastosować? Stopa staje się coraz bardziej uciążliwa i rozpłaszczona. Na dodatek zaczynam czuć ból w lewym biodrze. pozdrawiam

Rozumiem, że cierpi Pani na chorobę Freiberga-Koehlera. Leczenie jej uzależnione jest od stadium choroby oraz stopnia zmian, które powoduje. Możliwe i dość skuteczne w zaawansowanych postaciach jest leczenie operacyjne. Bez zbadania stopy oraz aktualnego RTG trudno coś więcej doradzić. Choroba ta jednakże nie powoduje "rozpłaszczania się" stopy. Może ono wynikać np. z nadmiernej wiotkości łącznotkankowej. Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego