Ból przy prawym uchu po ekstrakcji zęba

Witam. 3 tygodnie temu miałam chirurgicznie usuwaną prawą dolną ósemkę. Pani chirurg musiała użyć niemało siły i podczas zabiegu czułam, że dosyć mocno szarpała. Od czasu do czasu czuję ból przy prawym uchu, poza tym ciągle boli mnie kość/żuchwa po tej stronie co mam usuniętą 8. Wyczułam tam jakąś górkę.. Co to może być? Chirurg twierdzi, że wszystko jest ok.

Ból po ekstrakcji ósemki jest powszechną dolegliwością. W przypadku usuwania dolnych ósemek utrzymuje się nieco dłużej niż w przypadku górnych. Ból w okolicy ucha również jest często spotykany. Jednak zwykle dolegliwości bólowe ustępują po kilku dniach. Podobnie jak opisywany przez Panią guzek na dziąśle. Dlatego wskazana jest pilna wizyta u specjalisty. Być może wdał się jakiś stan zapalny, którego nie wolno bagatelizować. Zwłaszcza, że opisywane przez Panią objawy trwają już dłuższy czas.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl