Ból przy ucisku mięśni w odcinku lędźwiowym

Witam, Uciskają mocno mięśnie w odcinku lędźwiowym, w jednym miejscu czuję wyraźny ból przy ucisku. Rezonans magnetyczny wykazał zwyrodnienia w stawach kręgosłupa. Moje pytanie : czy ten ból może być spowodowany zmianami zwyrodnieniowymi czy raczej jest to bardzie problem "zepsutego" mięśnia? Bardzo proszę o pomoc. jestem pewien na 90 % że moje bóle pleców ( przy schylaniu) mają źródło w tym właśnie miejscu. Gdy pouciskam to miejsce, rozmasuję nię czuję żadnego bólu przy schylaniu. ..

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.