Ból przytrzaśniętego palca

Witam pare miesiecy temu (pol roku moze) przytrzasnelam sobie palec wskazujacy drzwiami. Nie byl zlamany. Przez pare miesiecy owijalam go tasma-plastrem zeby nie uzywac go w pracy(pisanie i komputer)Nadal mnie boli przy i po uzywaniu. nie wiem co z tym zrobic. staram sie pisac nie uzywajac tego palca ale nie bede tak do konca zycia bo to dosc niewygodne. Bol jest taki jakby nerw, ciagnacy taki. nieuzywany nie boli

Witam Serdecznie
Możliwe , że doszło do uszkodzenia nerwu dlatego ból pojawia si ę w momencie dotyku. Proponuje konsultacje z lekarzem ortopeda , gdyż 0,5 roku to zbyt długi okres rekonwalescencji dla zbitego palca, możliwe, że sprawa jest poważniejsza.