Ból rąk w nocy i mrowienie kończyn

dzień dobry, mam 45 lat i to pytanie chciałbym skierować do neurologa. mam straszny ból rąk w nocy i mrowienie muszę się wybudzać i zmieniac pozycje, ale nie zawsze pomaga to na ból rąk. biore leki przepisane od neurologa ale nic nie działaja jaka przyczyna moze sprawiac ze pojawia sie ból rąk? to bardzo meczace i nie moge sie wyspac, bo budze sie w nocy kilka razy. do jakiego lekarza powinienem pojsc zeby sprawdzil dlaczego mam ten ból rąk w nocy? co ten ból rąk i mrowienie moze oznaczac, co powinienem zrobic w nocy zeby przestalo bolec? dlaczego leki od neutrologa na ból rąk nic nie pomagaja? a moze trzeba dluzej poczekac na ich dzialanie? juz sam nie wiem co o tym myslec i czemu powraca ból rąk i to akurat w nocy? moze cos nie tak z krazeniem... przeciez nie jestem znowu taki stary, mam dopiero 45 lat...

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane przez Pana dolegliwości mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, niedoborem minerałów (magnezu, potasu, wapnia, sodu) lub witaminy B12, bądź też zmianami wywołanymi przez miażdżycę, cukrzycę. Przyczyną bólu rąk i uczucia mrowienia może być występujący w ostatnich czasach dość często zespół cieśni nadgarstka. Choroba zwykle występuje u osób pracujących przez długi czas przy komputerze lub wykonujących ciężką pracę fizyczną. Jeżeli mimo zastosowanego leczenia dolegliwości nadal u Pana występują, zalecam konsultację u lekarza ortopedy.