Kobieta , 24 lata Witam, jestem 10 miesięcy po zabiegu usunięcia ganglionu nadgarska. od 5 miesiecy jestem rehabilitowana. Dalej boli mnie ręka i nie moge wrócić do pracy - ograniczone ruchy, nie mogę podnosić rzeczy ciężysz niż IPhone. Bóle pojawiają się często w nocy - nie moge spać. Czy to normalne ? proszę o radę. Mieszkam w Danii a tutaj za dużo nie tłumaczą.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

To niestety przykre, ale tak się zdarza. Wskazana jest fizykoterapia przykładowo jonoforeza z Voltarenem, magnetotron itp. Sporo lekarzy wyemigrowało i zapewne w Danii także są. Kolega jest niedaleko - w Brukseli - Zbigniew Janczyk. Można go pozdrowić ode mnie:Docteur Janczyk Zbigniew rue Goossens 35
1030 Schaerbeek

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: