Ból ręki przy cieśni nadgarstka

Mam cieśn nadgarstka poszerzenie nerwu do 13 mm obraz zmian obrzękowych, do tego obraz nasilonych zmian w zakresie n. łokcioweo, poszerzeni do 25 mm, ręka mnie boli, a teraz zaczyna boleć też druga czy to możliwe zeby w drugiej robiło sie cos podobnego? czy przy takim ucisku nerwu moge w tej rece pojawiac sie fascykuacje?

Zespół cieśni nadgarstka może wystąpić w drugiej ręce.
Należy się zastanowić czy nie jest to inna choroba, w której występuje ucisk nerwów. Niektóre choroby jak np cukrzyca, niedoczynność tarczycy, polineuropatia i inne predysponują do wystąpienia ZCN. Są również choroby charakteryzujące się uciskiem nerwów w różnych miejscach itd
Badaniem obrazującym czynność nerwów i ich uszkodzenia jest badanie ENG, badaniem wykonywanym podczas diagnostyki fascykulacji jest badanie EMG ( oba badanie wykonują pracownie elektrofizjologii albo inaczej EMG).
No i pytanie kto rozpoznał fascykulacje, i przy jakim ucisku nerwu? w którym miejscu (przed wejściem do kanału? w kanale? ... ruchomość nerwu? , itd itd....