Ból ręki w nocy

Ból lewej ręki. Mam 35 lat. Od dwóch dni budzę się w nocy z bólu lewej reki. Bolą mnie chyba żyły, nie mam obrzęku, jedynie na nadgarstku (gdzie są widoczne żyły) żyły są prawie czarne. Po rozruszaniu reki przez cały dzień potem jest spokój aż do następnej nocy. Ból mnie obudził w środku nocy, na pewno to nie stawy, chociaż najbardziej boli śródręcze i mały palec. Boli, gdy usiłuję sobie rozmasować rękę, jakby cała ręka była sina (czego nie widać). Mam często problem z zimnymi palcami, ale akurat teraz obie dłonie są jednakowo ciepłe. Na noc wzięłam gorącą kąpiel, śpię pod ciepłą kołdrą w ciepłym pokoju.

Witam!
Opisane dolegliwości mogą sugerować zespół cieśni nadgarstka. Zespół ten polega na ucisku nerwu pośrodkowego na skutek różnych przyczyn. Aby powiedzieć coś więcej konieczna jest konsultacja ortopedyczna lub neurologiczna. W przypadku potwierdzenia takiej przyczyny możliwe będzie zastosowanie leczenia zachowawczego (farmakoterapia, fizykoterapia) lub operacyjnego. Zachęcam do wizyty u specjalisty. Pozdrawiam serdecznie!