Ból ścięgna Achillesa

Witam mam 23 lata i mam problem ze ścięgnem achillesa. Ból pojawił się przy regularnym bieganiu 3 lata temu. Badania lekarskie wykazały obraz przewlekłej tendinopatii oraz entezopatii. Próbowałem już wielu sposobów w celu wyleczenia ścięgna m.in. fizjoterapia, okładanie lodem, leczenie farmakologiczne tabletkami aglan 15, ostrzyknięcie ścięgna blokadą diprophos. Nie wiem już jakie jeszcze mogę podjąć kroki, aby zmniejszyć ból lub wyeliminować go całkowicie. Czego jeszcze mógłbym spróbować ?

Witam,

Można spróbować równiez rollowanie ścięgna Achillesa wałkiem lub piłką teniosową, rozcięgna podeszwowego piłką golfową oraz mm łydki rollerem. Warto również zbadać co jest przyczyną przewlekłego zapalenia np. ruchomość stawu skokowego.

Pozdrawiam,
Joanna Palmowska
trenerka i fizjoterapeutka